Login Form

 

Language Switcher

 

Zmiany w środowisku – 'Czarny Trójkąt' nabiera barw

Torebka herbaty – porcja herbaty w papierowym opakowaniu, przeznaczona do pojedynczego parzenia.

Jako pierwszy herbatę do torebek pakował nowojorski importer herbaty Thomas Sullivan, który w 1908 roku używał tego pomysłu w promowaniu swoich herbat, których próbki wysyłał do potencjalnych klientów. Początkowo torebki wykonywano z jedwabiu, później pakowano herbatę do torebek ze znacznie tańszej gazy, a ostatecznie zdecydowano się na pakowanie w papier, by usunąć nieprzyjemny posmak gazy.


Najpopularniejszy obecnie kształt torebki herbaty zaprojektował niemiecki inżynier Adolf Rambold.

Początkowo herbata dystrybuowana w torebkach była towarem luksusowym, obecnie stanowi produkt powszechny. W 1965 roku jej sprzedaż stanowiła 7% wartości rynku herbaty w krajach wysokorozwiniętych, na początku XXI wieku blisko 90%. W Europie herbata w torebkach stanowi 77% zużycia.

Imię Nazwisko E-Mail Telefon Instytucja Zainteresowania/Temat TPL_DREI_FORM_DATE TPL_DREI_FORM_PLACE_FINDING TPL_DREI_FORM_SUBSTRATUM TPL_DREI_FORM_HABITAT TPL_DREI_FORM_ALTITUDE TPL_DREI_FORM_COORDINATES TPL_DREI_FORM_PHOTO TPL_DREI_FORM_SPECIES TPL_DREI_FORM_MAP_DATUM TPL_DREI_FORM_TOPOGRAPHIC_BLUR TPL_DREI_FORM_YES TPL_DREI_FORM_NO TPL_DREI_FORM_CHOOSE TPL_DREI_FORM_WGS84 TPL_DREI_FORM_POTSDAM TPL_DREI_FORM_GAUSS Zgłaszać Resetowanie

Form Maker Module


Vorname *
E-mail: *
Einrichtung:
Nachname *
Telefon:
-
Interessen/Fachgebiet:
Impressum